Jöjjön a folytatás… Előző cikkünkben bemutattunk 5 káprázatos japán helyszínt, melyek felkerültek az UNESCO világörökségi listájára. Íme a következő 5 a listán:
Shirakawa-go és Gokayama történelmi falvak
- 1995 óta szerepel a z UNESCO világörökségi listáján
- kulturális világörökség
A Gifu Prefektúrában fekvő Shriakawa-go vidéke Japán ékszerdoboza. Igazi mesebeli táj: nyáron a zöld mezői, ősszel a sárguló falevelei, s télen pedig a hangulatos havas látképe még a Mikulást is biztosan elcsábítaná Lappföldről. A falusi házak tetőszerkezetét úgy alakították ki, hogy ellenálljanak a télen lehulló hónak. Ezt a stílust gasso-zukurinak nevezik, formájuk és szerkezetük “imádkozó kezekre” utal. Egyes tetők mérete eléri a 9 métert.
Hiroshima Dóm
- 1996 óta szerepel a z UNESCO világörökségi listáján
- kulturális világörökség
1945. augusztus 6-án 8 óra 15 perckor a Hiroshimát ért atomtámadás majdnem teljesen fölülről sújtotta az épületet, benne lemészárolva mindenkit, de felismerhetően megkímélve a dóm vázát. Ugyan a vélemények eltérőek voltak, a városi tanács 1966-ban végül úgy döntött, megőrzi a bombázás e drámai romját. A dóm az 1945-ös atomtámadás egyetlen megmaradt épülete. A park hangulatát alapjaiban határozza meg az Atombomba dóm, mely kupolájának megmaradt vázával kísértetiesen emelkedik a parkot átszelő folyó partján, és emlékeztet minket mindörökké a múltra.
Itsukushima szentélye
- 1996 óta szerepel a z UNESCO világörökségi listáján
- kulturális világörökség
A Miyajimában található szentély az egyik leggyönyörűbb és legkülönlegesebb Japánban. Legismertebb részlete a díszkapu, a torii. Egykor közönséges halandó nem is léphetett a szigetre, aki érkezett az csak csónakkal közelíthette meg a szentélyt a szent kapun keresztül.
Nara
- 1998 óta szerepel a z UNESCO világörökségi listáján
- kulturális világörökség
Nara 710 és 794 között Japán fővárosa volt, igazából ez a város tekinthető Japán első igazi fővárosának. Összesen nyolc világörökségi helyszínt fedezhetünk fel Narában, melyek a város távol eső szegleteiben vannak szétszórva, ezért érdemes szép időt választani azok felfedezésére.
Nikko szentélyei és templomai
- 1999 óta szerepel a z UNESCO világörökségi listáján
- kulturális világörökség
Az 1600-es évek elején emelt Toshogu szentélykomplexum, Japán legdíszesebb és legdrágábban építtetett szentélye. Itt található Nikko emlébája, a három bölcs majom, akik arra buzdítanak, hogy“ne halld meg a rosszat, ne lásd meg a rosszat, ne beszéld a rosszat”.
Kapcsolódó írásaink: Japán világörökségi helyszínei
Kapcsolódó körutazásunk: Sekaiisan – japán világörökségi nagykörút